DELİ Bilim&Sanat&Spor Derneği

Derneğimizi Melik Fırat İlhan’ın öncülüğünde, dünya çapında kariyeri olan DELİ mezunlarımızla kurduk.
Amacımız Türkiye’den dünya çapında bilim, sanat, spor insanları yetiştirmektir. Ülkemizde temel bilimler, geleneksel-modern sanatlar ve bireysel sporların gelişmesi;
bu alanlarda çalışacak gençlerin keşfedilip özendirilmesi, maddi-manevi desteklenmesi için imkanlarımızı seferber ediyoruz. Türkiye dışından da bu
alanlarda çalışan, çalışmak isteyen kişilere burslar sağlayarak ülkemizin bilim, sanat, spor alanlarının çekim merkezi olmasını arzuluyoruz.

 DELİ Teknoloji

DELİ TEKNOLOJİ; başta eğitim olmak üzere tarım, sağlık olma yazılımlarında uzmanlaşan bir DELİ markasıdır. Kurulduğu 2018 yılından itibaren çok hızlı büyüyen DELİ TEKNOLOJİ; öğrencinin eksiğini tespit edip ona göre konu anlatımı sunan ve soru çözdüren yapay zeka yazılımları, konuları oyunlaştırarak öğreten eğlenceli aplikasyonlarıyla bir dünya markası olma yolundadır. HAVELSAN, ODTÜ IEEE gibi önemli kuruluş ve topluluklarla iş birliği yaparak üniversite, lise, ortaokul öğrencileri için düzenlediğimiz Hackathon, robotik, kodlama ve oyun yarışmalarıyla adımızdan daha çok söz ettiriyoruz. 2019 yılının ortasından başlayarak Max Planck Entitüsü, TÜBİTAK, ODTÜ IEEE işbirliğiyle kodlama, robotik, oyun geliştirme alanlarında ulusal- uluslararası yarışma ve çalıştay projelerimizi arttıracağız.

 DELİ Festival

Ankara başta olmak üzere Türkiye kültür-sanat hayatını renklendirmek, kaliteli festivallerle Ankara’yı daha yaşanır kılmak için oluşturduğumuz bir DELİ markasıdır. DELİ FESTİVAL markamızla bugüne kadar Ankara’da pek çok konser düzenledik. Bunların en büyük ve akılda kalanları Elton John, Al Di Meola, Chick Corea, Athena, Erkin Koray, Fahir Atakoğlu, Sertap Erener, Burak Yeter konserleridir. 2017 yılında başlattığımız DELİ YAZ ve DELİ KIŞ Festivallerimiz büyük ilgi gördü. Özellikle DELİ KIŞ FESTİVALİ, her yıl 5000’den fazla kişinin katıldığı, biletlerin çok önceden tükendiği kült bir festival olma yolunda ilerliyor. DELİ FESTİVAL olarak 2019 yılından itibaren her yıl eylül başında DELİ YAZ, aralık son haftasında DELİ KIŞ Festivallerini düzenleyeceğiz. DELİ FESTİVAL etkinliklerinin her aşamasında DELİ BİLİM&SANAT Fırat İlhan Okullarımızın öğrencilerini görevlendiriyoruz. Bu sayede onların hem organizasyon becerileri hem kişisel gelişimlerine katkı sağlıyoruz. DELİ FESTİVAL etkinliklerimiz en kaliteli, en eğlenceli, en güvenli, en temiz, 7’den 70’e herkesin katıldığı etkinliklerdir.

 DELİ Kitap

DELİ KİTAP; sıradan yayınlardan sıkılanlara özgün içerikler sunan bir DELİ markasıdır. Özellikle Türkçe, Edebiyat, Matematik, Geometri branşlarında en kaliteli yayınları sunmak temel hedefimizdir. Ülkemizde ve dünyada Türkçe, Matematik branşlarının öğretimini kolay ve zevkli hale getirecek içerikler, metotlar geliştiren DELİ KİTAP kısa sürede büyük ilgi gördü. 2019 yılından başlayarak DELİ KİTAP yayın sayımızı artıracak, Türkçe, Matematik branşlarının eğitimi için öğretmen ve öğrencilere dönük çalıştaylar, kamplar düzenleyeceğiz. DELİ KİTAP olarak 2017 yılından beri birçok kültür-sanat etkinliğine sponsorluk desteği verip sosyal hayata katkı sağlıyoruz.