Prof.Dr.Ergi Deniz ÖZSOY Semineri

Evrimsel Biyolojinin otorite ismi Prof. Dr. Ergi Deniz Özsoy,2018 akademik yılımızın ilk semineri için okulumuzdaydı. Kafa Atölyesi Derinlik Seminerleri kapsamında düzenlediğimiz seminere hocamız, derin bilgi ve usta anlatımı damga vurdu.

Evrimsel Biyoloji’nin dünyadaki otoritelerinden olan Prof.Dr.Ergi Deniz Özsoy 12 Ocak Cuma günü 2018 Akademik yılımızın ilk bilimsel semineri için okulumuzda olacak. Kafa Atölyemizin Derinlik Atölyesinde  konuk edeceğimiz Sayın Dr.Özsoy’a seminer davetimizi kabul ettiği için teşekkür ederiz.

Kimdir?

Prof. Dr. Ergi Deniz Özsoy 1967 yılında Hannover’da doğmuştur. 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünü bitiren Özsoy, akademik hayatına yine Hacettepe Biyoloji Bölümünde devam etti burada Yüksek lisans ve doktorasını tamamlayarak bilim dünyasına katıldı. 2017 yılında bilimsel çalışmalarının yanı sıra Hacettepe Üniversite Biyoloji Bölüm Başkanlığı görevini de yürütmektedir. Özsoy Evrimsel biyoloji, genetik, genomik ve kantitatif genetik, evrimsel biyoloji ve evrim felsefesi üzerinde çalışmaktadır. Bu konularda yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Share your thoughts