Deli Ailemiz

Özel DELİ Bilim & Sanat Anadolu Lisesi olarak açıldığımız ilk yıl Mezunlar Kulübümüzü oluşturduk. 2000 yılından bu yana sabırla ve dikkatle mezunlarımızın gelişimlerini izledik. Onlara üniversite eğitimleri süresince ve iş hayatına atıldıklarında istedikleri zaman destek olduk. Mezunlarımızla ilişkilerimizi devam ettirdikçe daha büyük bir aileye ve güce eriştik. Mezunlarımızı bir birlerinin nişan, düğün gibi neşeli; hastalık, ölüm gibi kederli anlarında hep bir arada gördük. Neşemizi büyüttük, acımızı küçülttük. Mezunlarımız bugün Harvard, Stanford, MIT, Cambridge, ETH, DELFT gibi dünyanın en iyi ve ODTÜ, Sabancı, Galatasaray, Hacettepe, Bilkent, Ankara, Gazi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde akademisyen olarak çalışıyorlar. Akademisyen DELİ’ler okulumuza danışman ve atölye hocası olarak zevkle hizmet ediyorlar. İş hayatındaki DELİ  mezunlarımız Ankara, İstanbul, İzmir barolarında; Hazine, Maliye, Merkez Bankası, SPK, ASELSAN, TAİ, Savunma Sanayi, Türk Telekom, Türkcell gibi gözde kurumlarda ; Maliye, Dış işleri, İç işleri, Avrupa Birliği, MEB gibi bakanlıklarda; İş, Ziraat, Halk, Garanti gibi büyük bankalarda avukat, müfettiş, uzman, mühendis olarak başarılı biçimde çalışmaktadırlar. Kendi işini kuran DELİ’ler de ticari hayatlarını başarıyla sürdürüyor ve ülkemizin kalkınması için çabalıyorlar. Yakın zamanda şu an pişme aşamasında olan arkadaşlarımız yazar, gazeteci, yönetmen, modacı, aşçı olarak insanlığa önemli derecede hizmet edeceklerdir.

Özel DELİ Bilim & Sanat Anadolu Lisesi mezunlarından bazıları lisemizde öğretmen, finans müdürü, insan kaynakları sorumlusu, mimar, avukat, doktor olarak fiilen çalışmaktadır. Ergenliğinden beri yetiştirdiğimiz, büyüttüğümüz bir öğrencimizle mesai arkadaşı olmak bizim için hem büyük gurur hem büyük keyif.

2020 yılında Mezunlar Kulübümüzü DELİ EĞİTİM VAKFI’ na dönüştürüp insanlık için çok kapsamlı projeler yapmaya devam edeceğiz.