Deli Kitap

Özel DELİ Bilim & Sanat Anadolu Lisesini kurarken incelediğimiz en iyi okulların yayın birimlerinin çok güçlü olduğunu gözlemledik. Güçlü yayın birimlerine sahip eğitim kurumlarındaki öğrencilerin akademik ve entelektüel gelişimlerinin daha iyi olduğu bir gerçektir. Öğrencilerin yayın evinde çalışmaları onların dili etkili kullanma becerilerini, araştırmacı kişiliklerini, yayın üretme cesaretlerini ve okuma isteklerini olumlu etkilemektedir.

     Bu düşünceden hareketle Özel DELİ Bilim & Sanat Anadolu Lisesi olarak

İlkin dünyanın en iyi üniversitelerinden Yale’in yayınevi olan Yale University Press’in Türkçe yayın haklarını satın alıp kitapları Türkçeye çevirmeye başladık. Bir dünya üniversitesinin kitaplarını Türkçeye çevirirken öğrencilerimize asistanlık yapmalarını ve çeviri sürecini gözlemlemelerini sağladık. Bunun öğrencilerimizin İngilizce bilgilerine muazzam katkısı oldu.

İkinci olarak Kafa Atölyesi Eğitim-Kültür e-dergisini yayınladık. Bu e-dergi Türkiye’nin gerçek anlamda tek eğitim ve kültür dergisidir. Öğrencilerimiz  dergimizde araştırmacı, röportajcı, fotoğrafçı ve yazar olarak etkin görev almaktadırlar.

Üçüncü olarak Özel DELİ Bilim & Sanat Anadolu Lisesi ve Fırat Hoca Kitapları yayınlarıyla üniversite hazırlık ve ders kitapları yayınladık. Önümüzdeki yıllarda Özel DELİ Bilim & Sanat Anadolu Lisesi olarak Türkçe-Edebiyat ve Matematik Yayıncılığında DELİ Kitap projelerimizle  liderliği hedefliyoruz. Ayrıca başta öğrenci ve öğretmenlerin yararlanacağı Türkçe ve Matematik Akademisi kurmayı planlıyoruz.

Bütün yayınlarımızda öğrencilerimize etkin görev vererek onların gelişimlerine ve emekleri karşılığında para kazanmalarına katkı sağlıyor, okulumuz dışındaki birçok büyük birikimi de yayınlar sayesinde okulumuza aktarıyoruz.

Yale University Press

Özel DELİ Bilim & Sanat Anadolu Lisesi  dünyanın en iyi  üniversitelerinden biri olan Yale Üniversitesinin  Türkçe yayın haklarının sahibidir. Yale University Press’in yayınladığı çok önemli kitapları Türkçeye çevirerek ülkemizin bilim ve kültür hayatına katkı sağlıyoruz.