DELİ Mezun ve Veli Görüşleri

Sevgili Fırat Hocam,

Biz Deniz Eren ÖZLER’in velileriyiz. Yaklaşık 6 aylık bir süredir oğlumuz okulunuza devam etmektedir. Okulunuz ile tanışmamız bir yakınımız sayesinde olmuştu. Maddi olarak aslında altından kalkma şansımız olmamasına rağmen sizinle görüşmemiz sonrasında kendi aramızda görüşerek gerekirse yaşam şartlarımızdan ödün vererek ve imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak okulunuza kayıt ettirmek için elimizden geleni yapmaya karar verdik. Öncelikle sizin sayenizde de okula kayıt yaptırmayı başardık. Geçen bu süre içerisinde oğlumuzda gördüğümüz değişiklikler bu kararın ne kadar doğru olduğunu bize gösterdi. Deniz’i biz öncelikle çevresine saygılı, vatanını, ülkesini seven, çalışkan, başarılı olmak için azimli, insanlara, doğaya ve hayvanlara karşı sevgi ve saygı gösteren vicdanlı bir birey olarak yetiştirmeye çalıştık.  Sadece eğitim öğretim açısından değil hal ve hareketler, özgüven, topluma ve hayata bakış açısı, geleceğe yönelik umutları açısından gösterdiği gelişim yönünden size minnettarlığımızı sunuyoruz. Okulda sizin derslerinizden sonra gelip bize bunları anlatırken o gözlerindeki parıltıyı size ve okulunuza duyduğu saygı ve sevgiyi görmenizi isterdik. Toplumdaki bireyler arasında yaşanan saygısızlık, sevgisizlik ortamı hepimizi olduğu gibi çocuklarımızı da olumsuz yönde etkiliyor ister istemez. Öyle ki geçen senelerde geleceğe bakışı, umutları yerlerde olan bir çocuk sizin sayenizde hedefleri olan daha umutlu (çok yorulsa da bunu dert etmeyen) daha mutlu bir bireye döndü. Sizler çocuklarımızın olduğu kadar bizlerin de geleceğe daha umutlu bakmamızı sağlıyorsunuz. Çevresini aydınlatan bir güneş gibi çocuklarımızı, geleceğimizi aydınlatıyorsunuz. Umarım bu çocuklar da sizden aldıkları ışıkla önce ülkemizi, sonra dünyamızı aydınlatacak, daha yaşanılır, daha güzel bir ülke ve dünya için çaba gösterecekler. Sağ olun, var olun.

Saygılarımızla…

DELİ Bilim & Sanat ’20 Öğrenci Velisi

Saygıdeğer Fırat Hocam,
Uzun ve detaylara kadar inen bir çalışmadan, fedakarlıklardan, çabalardan sonra bugün içiniz rahat şekilde çocuklarınızı sınava gönderiyorsunuz.
Sonuç hepsi için en güzeli ve huzurlusu olsun.
Biz aile olarak sizi tanımaktan, sizin çalışmalarınıza, fedakarlıklarınıza ve gayretlerinize tanık olmaktan son derece mutlu olduk, onur duyduk.
Evladımızın sizin öğrenciniz olması bizi son derece rahatlatan ve gurur veren bir duyguydu.
Sınav ve sonucu; eğitimine yaptığınız katkının, iyi bir insan olabilmesi yolunda sunduğunuz örnek olmanızın yanında inanın önemsiz kalır.
Size her şey için sonsuz teşekkür ediyoruz.
Saygılar sunarız.

DELİ Bilim & Sanat ’18 Mezunu Velisi – Enis Bahadır ÇINAR

Fırat Hocam
Size nasıl teşekkür etsem bilemiyorum. Siz benim hayatımı değiştirdiniz. Bugüne kadar hiç bu kadar güzel anılarım olmadı benim. Siz bana okulu, okumayı sevdirdiniz. Bu yolun sonu benim için nasıl biterse bitsin ben sizi , DELİ’yi hep kalbimde taşıyıp hep sevicem. Bugünün benim için çok büyük önemi var. Bana bi şans verdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam.

DELİ Bilim & Sanat ’15 Mezunu – Ece UZUNDEMİR (Bilkent Üniversitesi İletişim Tasarım Öğrencisi)

DELİ’den önce hayata çok dar bir çerçeveden bakıyordum.DELİ ile dünyayı ve insanlığı bir bütün olarak görmeye başladım.Özgürlük ve adalet değerleri altında barışçı, çevreci, paylaşmaya açık, ön yargısız, sorunun değil her zaman çözümün parçası olmak temel ilkelerim arasında yer aldı.Kendine ve öğrencilerine inanan, rehber ve takipçi eğitim kadrosuyla
-disiplinli bir çalışmanın yanında sosyal yaşamdan ödün vermeden- lise hayatımı sonlandırdım.DELİ’ den önce psikoloji eğitimi almak isterken benim için çok daha iyi olacak hukuk eğitimine DELİ ile birlikte karar verdim.Üniversite sonrası uluslararası hukuk alanında çalışmayı hedefliyorum.Bu hedefimde DELİ’nin bana katkısı çok büyük oldu.Çünkü bana bireysel değil evrensel olunması gerektiği öğretildi.DELİ’nin bana kattığı analitik düşünme yeteneği ve sorgulayıcı kimlikle üniversite yaşamımda fark yaratacağıma inanıyorum.Benim için her zaman ikinci evim olarak kalacak DELİ ailesinin bir üyesi olduğum için çok mutlu ve gururluyum.

DELİ Bilim & Sanat ’15 Mezunu Gülce ÇOLAKOĞLU (Bilkent Üniversitesi Hukuk Öğrencisi)